Varta G8
| Blue Dynamic G8 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | G8 |
| Kapacitet (Ah) | 95 Ah |
| Längd (mm) | 306 mm |
| Bredd (mm) | 173 mm |
| Höjd (mm) | 225 mm |
| Vikt (kg) | 22 kg |
| SKU | 1cfc8d15 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B01 |
| Pris | 1900 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Blue Dynamic G8 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | G8 |
| Kapacitet (Ah) | 95 Ah |
| Längd (mm) | 306 mm |
| Bredd (mm) | 173 mm |
| Höjd (mm) | 225 mm |
| Vikt (kg) | 22 kg |
| SKU | 1cfc8d15 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B01 |
| Pris | 1900 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.