Varta B18
| Blue Dynamic B18 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | B18 |
| ETN & DIN | |
| Kapacitet (Ah) | 44 Ah |
| Längd (mm) | 207 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Vikt (kg) | 12 kg |
| SKU | 8f618056 |
| Polställning | (- / +) 0 |
| Klack | B13 |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Blue Dynamic B18 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | B18 |
| ETN & DIN | |
| Kapacitet (Ah) | 44 Ah |
| Längd (mm) | 207 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Vikt (kg) | 12 kg |
| SKU | 8f618056 |
| Polställning | (- / +) 0 |
| Klack | B13 |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.