Varta B20
| Black Dynamic B20 | ![]() |
| Batteri | B20 |
| Kapacitet (Ah) | 45 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 400 CCA |
| Längd (mm) | 207 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 190 mm |
| Pol- ställning | (+ / -) 1 |
| Vikt (kg) | 12 kg |
| Betyg | 3/5 |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | e2757b4c |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 865 SEK |
