Varta B23
| Black Dynamic B23 | ![]() |
| Batteri | B23 |
| Kapacitet (Ah) | 45 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 300 CCA |
| Längd (mm) | 219 mm |
| Bredd (mm) | 135 mm |
| Höjd (mm) | 225 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Vikt (kg) | 13 kg |
| Betyg | 3/5 |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | db0dd60c |
| Poltyp | 1 |
| Klack | x |
| Pris | 750 SEK |
