Varta A15
| Blue Dynamic A15 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | A15 |
| Kapacitet (Ah) | 40 Ah |
| Längd (mm) | 187 mm |
| Bredd (mm) | 127 mm |
| Höjd (mm) | 227 mm |
| Vikt (kg) | 11 kg |
| SKU | 87071c99 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B00 |
| Pris | 750 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Blue Dynamic A15 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | A15 |
| Kapacitet (Ah) | 40 Ah |
| Längd (mm) | 187 mm |
| Bredd (mm) | 127 mm |
| Höjd (mm) | 227 mm |
| Vikt (kg) | 11 kg |
| SKU | 87071c99 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B00 |
| Pris | 750 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.