Varta B19
| Black Dynamic B19 | ![]() |
| Batteri | B19 |
| Kapacitet (Ah) | 45 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 400 CCA |
| Längd (mm) | 207 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 190 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Vikt (kg) | 12 kg |
| Betyg | Mer info |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | 3afb00b1 |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 845 SEK |
