Varta F5
| Black Dynamic F5 | ![]() |
| Varta | F5 |
| Kapacitet (Ah) | 88 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 740 CCA |
| Längd (mm) | 315 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Vikt (kg) | 21 kg |
| Betyg | 3/5 |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | f5558462 |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 1355 SEK |
