Varta F18
| Tillverkare | Varta |
| Serie | Silver Dynamic |
| Bild | ![]() |
| Batteri | F18 |
| Kapacitet (Ah) | 85 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 800 CCA |
| Längd (mm) | 315 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Vikt (kg) | 19 kg |
| Betyg | |
| Köp | KÖP |
| Pris | 1500 SEK |
