Varta E9
| Bild | ![]() |
| Batteri | E9 |
| Kapacitet (Ah) | 70 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 640 CCA |
| Längd (mm) | 278 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Vikt (kg) | 17 kg |
| Betyg | 3/5 |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | 6652085f |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 955 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Bild | ![]() |
| Batteri | E9 |
| Kapacitet (Ah) | 70 Ah |
| Starteffekt A (EN) | 640 CCA |
| Längd (mm) | 278 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Pol- ställning | (- / +) 0 |
| Vikt (kg) | 17 kg |
| Betyg | 3/5 |
| Köp | KÖP |
| Produktblad | |
| SKU | 6652085f |
| Poltyp | 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 955 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.