Varta E12
| Blue Dynamic E12 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | E12 |
| Kapacitet (Ah) | 74 Ah |
| Längd (mm) | 278 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 190 mm |
| Vikt (kg) | 18 kg |
| SKU | 5770dfb0 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 1290 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Blue Dynamic E12 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | E12 |
| Kapacitet (Ah) | 74 Ah |
| Längd (mm) | 278 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 190 mm |
| Vikt (kg) | 18 kg |
| SKU | 5770dfb0 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B13 |
| Pris | 1290 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.