Varta D59
Blue Dynamic D59 ![]() |
|
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | D59 |
| Kapacitet (Ah) | 60 Ah |
| Längd (mm) | 242 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Vikt (kg) | 14 kg |
| SKU | 99bf12cf |
| Polställning | (- / +) -> 0 |
| Klack | B13 |
| Pris | 950 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
![]() |
|
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | D59 |
| Kapacitet (Ah) | 60 Ah |
| Längd (mm) | 242 mm |
| Bredd (mm) | 175 mm |
| Höjd (mm) | 175 mm |
| Vikt (kg) | 14 kg |
| SKU | 99bf12cf |
| Polställning | (- / +) -> 0 |
| Klack | B13 |
| Pris | 950 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.