Varta D48
| Blue Dynamic D48 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | D48 |
| Kapacitet (Ah) | 60 Ah |
| Längd (mm) | 232 mm |
| Bredd (mm) | 173 mm |
| Höjd (mm) | 225 mm |
| Vikt (kg) | 16 kg |
| SKU | e002e1a4 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B00 |
| Pris | 995 SEK |
Tekniska data, mått och batterispecifikationer.
| Blue Dynamic D48 | ![]() |
| Serie | Blue Dynamic |
| Batteri | D48 |
| Kapacitet (Ah) | 60 Ah |
| Längd (mm) | 232 mm |
| Bredd (mm) | 173 mm |
| Höjd (mm) | 225 mm |
| Vikt (kg) | 16 kg |
| SKU | e002e1a4 |
| Polställning | (+ / -) -> 1 |
| Klack | B00 |
| Pris | 995 SEK |
Teknisk kontroll
En bra batterirekommendation börjar med användning och tekniska krav, inte med varumärke eller pris.